ÖVRIGT / Mattor / Esfahan 4442036
nr 444 2036
Esfahan
Tidigt 1900-tal, 146x201 , ngt blekt, jämnt slitage ställvis något hårdare, en kortsida saknar ngn knutrad, slightly faded, even partly heavier wear, one end missing a few rows of knots
Utrop:
3.500 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 18 december 2006